Warunki Obsługi Gwarancyjnej RICOH / Pentax

Autoryzowany Serwis Pentax - Opto-Technika

Ricoh Polska rozszerza sieć serwisową aparatów Ricoh i Pentax. Dnia 1 lutego podpisano umowę z Opto-Technika Sp. z o.o., która otrzymała status autoryzowanego punktu serwisowego. Serwis Opto-Technika wykonuje usługi serwisowe w okresie gwarancji jak i naprawy pogwarancyjne.

Zgłoszeń serwisowych można dokonywać na stronie http://serwispentax.ricoh.pl oraz za pośrednictwem infolinii 0 801 822 802 działającej od poniedziałku do piątku między 9:00 a 16:00.

– Opto-Technika została naszym partnerem w zakresie usług serwisowych ze względu na wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowaną kadrę i zaplecze sprzętowe – powiedział Paweł Barski, Dyrektor Marketingu w Ricoh Polska. – Zapewnienie jak najwyższej jakości usług związanych z naprawą sprzętu jest naszym priorytetem i ważnym elementem strategii – dodał.

Gwarancja Ricoh Polska Sp. z o o. oraz Gwarancja Apollo Electronics Sp. z o. o.

Okres gwarancji: 24 miesiące.
Bezpłatna naprawa, na podstawie wypełnionej Karty Gwarancyjnej oraz kopii dowodu zakupu.
W przypadku uszkodzenia sprzętu oraz wysyłki prosimy o wypełnienie formularza Wysyłka Aparatu w zakładce "Jak Dostarczyć" lub osobiste dostarczenie sprzętu do serwisu Opto-Technika Sp. z o.o.
Gwarancja Apollo Electronics Sp. z o.o. jest w postaci papierowej umieszczona w pudełku razem z dokumentami. Gwarancja Ricoh Polska Sp. z o.o. jest możliwa do pobrania po zarejestrowaniu danych sprzętu na stronie https://gwarancja.ricoh.pl.
W serwisie gwarancyjnym Opto-Technika Sp. z o.o. znajduje się również udostępniony komputer do samodzielnej rejestracji danych sprzętu w czasie osobistej wizyty.

Gwarancja Eueropejska Pentax oraz Gwarancja na sprzęt zakupiony w sklepie bezcłowym

Okres gwarancji: 12 miesięcy.
Bezpłatna naprawa, na podstawie wypełnionej karty gwarancyjnej Pentax oraz dowodu zakupu.
W przypadku uszkodzenia należy dostarczyć sprzęt do Autoryzowanego Serwisu Opto-Technika (na koszt własny).
W przypadku uszkodzenia głównego układu elektronicznego, sprzęt wysyłany jest do centralnego serwisu Pentax we Francji. Koszt przesyłki pokrywa uprawniony z gwarancji (zgodnie z warunkami gwarancji międzynarodowej Pentax).