Naprawa Lustrzanek Cyfrowych

Nowa era fotografii - lustrzanki cyfrowe

Wraz z postępem i miniaturyzacją elektroniki znacznie wzbogaciły się możliwości techniczne aparatów. Pierwsze lustrzanki cyfrowe zachowały wszystkie funkcie aparatów analogowych, przy czym błonę fotograficzną zastąpił specjalny sensor optyczny - matryca. W obecnej dobie jakość odwzorowania obrazu sięga dziesiątkek milionów pikseli, czyli punktów światłoczułych rejestrujących obraz. Oprócz matrycy, kluczową rolę w aparatach pełni elektronika wraz z procesorem obóbki obrazu. Ponadto zawiera się tam również cały szereg innych układów elektronicznych wspomagających pracę lustrzanki cyfrowej: pamięć podręczna, elementy odpowiedzialne za pomiar światła, ostrości, obsługa interfejsu użytkownia (wyświetlacz, klawiatura). Cała mnogość owych elementów oczywiście usprawnia pracę całej lustrzanki cyfrowej, ale również zwiększa prawdopodobieństwo uszkodzenia którejś z sekcji a więc wzrasta również awaryjność całego urządzenia.

Najczęstrze uszkodzenia lustrzanek cyfrowych

Do najczęściej występujących usterek należy zaliczyć wszelkie te, wynikłe w sposób mechanicznej ingerencji. Na pierwszym planie mamy więc uszkodzenia wyświetlaczy, które ulegają stłuczeniu. Czasami również sam wyświetlacz uszkadza się elektronicznie. Co prawda nie wstrzymuje to pracy całego aparatu, lecz znacznie zmiejsza komfort pracy. W naszym serwisie Opto-Technika zajmujemy się wymianą wyświetlaczy w lustrzankach cyfrowych.
Na drugim miejscu mamy uszkodzenia czytników kart pamięci. Wynikają one najczęściej z nieumiejętnej obsługi lub po prostu nieuwagi. Odwrotna próba włożenia karty pamięci często powoduje wygięcie pinów i w konsekwencji brak możliwości użycia karty. W skrajnych przypadkach może spowodować to zwarcie wewnątrz układowe oraz całkowite wyłączenie aparatu. Opto-Technika skutecznie naprawia gniazda kart pamięci w lustrzankach cyfrowych jak również sekcje zasilania przywracając poprawną funkcjonalność.
Trzecią grupę stanowią typowe uszkodzenia eksploatacyjne. Zajmujemy się wymianą migawki w lustrzance cyfrowej, naprawiamy mechanizmy podnoszenia lustra, ewentualnie zespół stabilizacji obrazu, jeżeli lustrzanka cyfrowa posiada ją wbudowaną.

Czyszczenie matrycy w lustrzance cyfrowej

W trakcie użytkowania lustrzanki cyfrowej, jest ona narażona na wpływ środowiska zewnętrznego szczególnie różnego rodzaju pył oraz wilgoć. Drobiny kurzu wpadają na znajdującą się wewnątrz matrycę, a w wyniku kondensacji pary wodnej przyklejają do niej, uniemożliwiając elektroniczne oczyszczenie matrycy - większość lustrzanek cyfrowych posiada taką funkcję. Z pomocą przychodzi wówczas nasz serwis aparatów fotograficznych. Zapewniamy Państwu kompleksową usługę czyszczenia matrycy, wykonywaną specjalnymi płynami o właściwościach antystatycznych oraz narzędziami minimalizującymi mechaniczny wpływ na matrycę.
Nie skupiamy się jedynie na matrycy, ale starannie czyścimy również całą komorę lustra oraz przy okazji inne elementy optyczne, jak zespół lustra oraz sublustra, matówkę. Jednocześnie przestrzegami przed próbami samodzielnego czyszczenia. Chociaż wydaję się to proste, bardzo łatwo samemu uszkodzić migawkę, gdyby się zamknęła samoistnie, lub powłokę filtra dolnoprzepustowego znajdującego się na matrycy.

Darmowy kosztorys lustrzanki cyfrowej

Jeżeli lustrzanka cyfrowa uległa uszkodzeniu, zapraszamy do naszego serwisu napraw lustrzanek cyfrowych. U nas wycena naprawy lustrzanki cyfrowej jest za darmo - nie pobieramy opłaty za kosztorys. Informujemy co się uszkodziło i ile może kosztować naprawa, jeżeli wycena przywrócenia funkcjonalności lustrzanki cyfrowej jest w danym momencie zbyt wysoka, zwracamy sprzęt bez kosztów. Adekwatnie, nie naciągamy na niepotrzebne koszty. Jeżeli koszt naprawy może przewyższać wartość danego sprzętu, realnie o tym informujemy.
Zapraszamy Państwa do skorzystania z oferty naszego serwisu w zakresie naprawy lustrzanek cyfrowych.