Naprawa Aparatów Kompaktowych

Funkcjonalność Aparatów Kompaktowych

Cyfrowe aparaty kompaktowe są małe, poręczne i możemy je zabrać ze sobą dosłownie wszędzie. Często w takich wypadkach nie są one odpowiednio zabezpieczone, gdyż nie ma na to często czasu i w konsekwencji powoduje szereg uszkodzeń mechanicznych. Również tzw. aparaty kompaktowe o podwyższonej szczelności lub wręcz wodoodporne są narażone na wpływ wilgoci bez odpowiedniego przygotowania oraz sezonowych przeglądów.

Najczęstsze Naprawy Aparatów Kompaktowych

Najczęściej w naszym serwisie w cyfrowych apartach kompaktowych wymieniamy wyświetlacze LCD, reanimujemy uszkodzone obiektywy - w wyniku udarów mechanicznych lub zapiaszczenia, naprawiamy elektronikę z powodu narażenia na wilgoć. Wykonujemy doraźne wymiany klapek baterii bądź ich naprawy. Przeprowadzamy konserwacje kompletnych cyfrowych aparatów kompaktowych jak również elementów składowych. Najczęściej wówczas jest to konserwacja matrycy cyfrowego aparatu kompaktowego oraz konserwacja obiektywu cyfrowego aparatu kompaktowego. Kwoty napraw w większości przypadków nie przekraczają 1/3 wartości aparatu, co w połączeniu z ich funkcjonalnością jest nadal opłacalną inwestycją w przywrócenie funkcjonalności cyfrowego aparatu kompaktowego.

Zasadność Napraw Aparatów Kompaktowych

Pojawia się często pytanie, czemu w dobie postępu, gdy praktycznie każdy smartfon jest wyposażony w funkcje robienia zdjęć, warto zawracać sobie głowę cyfrowymi aparatami kompaktowymi. Owszem, przy idealnym oświetleniu te mikro aparaty w smartfonach poprawnie rejestrują obraz, jednak wystarczy odrobina cięższych warunków i zauważymy, że w smartfonie pojawi się ziarno, zdjęcia są niedoświetlone i nawet ich obróbka nie daje zadowalających efektów. Nie zapominajmy, że podstawową funkcją smartfona jest prowadzenie rozmów, a nie robienie zdjęć. Natomiast w przypadku uszkodzenia, wartość cyfrowego aparatu kompaktowego i jego naprawy jest często znacząco niższa niż smartfona.