Naprawa Aparatów Analogowych

Historyczne naprawy

Na początku działalności serwisu głównym ukierunkowaniem była naprawa aparatów analogowych. Wówczas były one najpopularniejsze na rynku, niejednokrotnie o aparacie cyfrowym można było jedynie pomażyć. Do chwili obecnaj trafiają się w głębinach szafy czy szuflady aparaty analogowe, którym po długim okresie przestoju należy się odrobina uwagi. Cały czas naprawiamy aparaty analogowe, chociaż większośc z nich już zakończyła swój okres serwisowania. Producenci niejednokrotnie oznajmią, że już ich nie naprawiają, wówczas alternatywą pozostaje naprawa aparatów analogowych u nas w serwisie.

Bogata baza części zamiennych

Przez cały okres istnienia zbieramy i magazynujemy części potrzebne do naprawy aparatów analogowych. Oczywiście, niektóre już wykorzystane są wręcz nie do zdobycia, dlatego maksymalizujemy swoje wysiłki, aby naprawiać te elementy, które są wewnątrz aparatu analogowego. Większości z nich udaje się przywrócić wymaganą funkcjonalność. Czasami wydłuża to czas naprawy, czasami musimy się poddać, gdyż pomimo naszych wysiłków nie udaje się do końca zreanimować naszego fotograficznego pacjenta.

Co naprawiamy?

Zajmujemy się naprawą zarówno kompaktów analogowych, jak i lustrzanek. Wykonujemy naprawy obiektywów. Częstą przypadłością jest zaczopowanie mechanizmów poprzez stary smar, zaklejenie lamelek przysłony czy utrata parametrów elementów dyskretnych w elektronice już tych bardziej zaawansowanych modeli, jak również rozregulowanie się mechanizmów aparatów analogowych całkowicie mechanicznych.
Wymieniamy uszczelnienia aparatów analogowych, które kruszeją w wyniku działania czynników atmosferycznych, odbojów gumowych i całej gamy innych uszkodzeń, których nie sposób w tej chwili wyliczyć.

Skuteczne naprawy aparatów analogowych

Mając na uwadze, że praktycznie już nie ma szkoleń odnoście napraw aparatów analogowych, maksymalizujemy we własnym zakresie wysiłki, aby nasza wiedza była przekazywana z technika na technika. Posiadamy instrukcje, zapiski i notatki zbierane pieczołowicie latami, aby wiedza - jak naprawiać aparaty analogowe - nie odeszła do historii razem z nimi, ponieważ tę historię należy pielęgnować. Nasza skuteczność w naprawach aparatów analogowych jest bardzo duża. Często taka naprawa z ekonomicznego punktu widzenia wydaje się być nieopłacalna, jednak wartość sentymentalna czy kolekcjonerska niektórych aparatów analogowych pozostaje bezcenna.